13.3 C
Brno
Čtvrtek, 30 března, 2023
DomůBydleníMinimalistický slunný byt dokazuje, že přírodní styl krásně ladí s francouzskou klasikou

Minimalistický slunný byt dokazuje, že přírodní styl krásně ladí s francouzskou klasikou

Narodila se v Mnichově, jistý čas žila v Los Angeles, až nakonec zakotvila v Paříži, která jí učarovala. Bavorská influencerka Mirjam Flatau zde vlastní slunný byt, ve kterém se mísí kalifornská bezstarostnost a francouzská nonšalance.

V otevřeném prosvětleném prostoru svého bytu Mirjam dokazuje, že přírodní kalifornský styl západního pobřeží skvěle ladí s pařížskou starší klasikou v podobě stromečkových parket či štukatérských prvků. A díky střídmé barevné paletě a minimalistickému nábytku je tato stylová symbióza velmi příjemná.

Mirjam je zastánkyní investování do kvalitních designových kousků, které co vydrží. Raději bude mít pár pořádných solitérů v neutrálních odstínech, případně umělecké dílo od oblíbeného autora, než módní výstřelky na jednu sezónu.

Vintage moderní světlý byt s parketami
Majitelčiným oblíbeným místem je pohovka Coconino netradičního tvaru umístěná u okna, na které ráda relaxuje, čte či popíjí kávu. Zdroj: Westwing

Jako módní expertka se zaměřuje nejen na své outfity, jejichž poznávacím znamením je výrazný klobouk, ale také na interiérové ​​doplňky a detaily, které vytvářejí atmosféru prostoru. Ať už jsou to zajímavé vázy nebo měkké plyšové látky, případně designová svítidla. Byt si ji získal zejména spoustou světla, ale také jakýmsi starým duchem, který v něm cítit. Zkrátka má atmosféru. Snažila se ho zařídit minimalisticky, ale zároveň útulně. Přitom jí pomohly zejména hřejivé textilie a ruku k dílu přidala i společnost Westwing ve formě několika kusů nábytku a doplňků.

Krásná fotka je dobrá jen tehdy, když ve vás dokáže vyvolat dobré pocity.

Mirjam, majitelka

Proces zařizování trval sice déle, jelikož šetřila na kvalitní kusy nábytku, ale o to víc se dnes Mirjam cítí v bytě jako doma. „Vyznávám heslo méně je více. Kvalita má přednost před kvantitou. Pro mě konkrétně to znamená méně nakupovat, šetřit a soustředit se na jednotlivé prvky lepší kvality, ideální vintage kusy.“ A co by Mirjam poradila těm, které stejně jako ji oslovuje minimalistické zařízení interiéru?

Přečtěte si také
Schody jako dominanta obývacího pokoje? Umělecky pojaté určitě ano!
„Monochromatické barevné schéma působí uklidňujícím dojmem. Zaměřte se také na detaily, jako je například starožitná dřevěná židle, která zaručeně přitáhne pozornost. Vsaďte na lněné textilie, které praním získávají na kráse. Chybět by nemělo umělecké dílo a alespoň jeden vintage designový prvek, který dokáže častokrát udělat víc než celá sestava moderního nábytku.”

Vintage pletené křeslo ve francouzském interiéru
Vintage kus zařízení, na který majitelka nedá dopustit, je kancelářské křeslo od designéra Pierra Jeannereta z 50. let minulého století. Křesla vyráběla ručně v Indii a originální kusy se dnes prodávají za „nekřesťanské“ částky. Zdroj: Westwing

Bílé stěny, rámy dveří a oken pěkně kontrastují s teplým hnědým odstínem podlahy. Mirjam kde-tady přidala černou barvu na zpestření a udělala dobře. Žádné jiné barvy zde už nenajdete a vlastně ani nikomu nechybí… či ano?

Dřevěná retro komoda v bytě s parketami
Kulatá zrcadla, svítidla netradičních tvarů či hrubé fotografické knihy zde naleznete na každém rohu. Spolu se starožitnými kusy nábytku vytvářejí v bytě originální atmosféru s rukopisem mladé úspěšné majitelky. Zdroj: Westwing

A Mirjamine oblíbená místa v okolí „Rada chodím do Palais Royal na kávu, stejně jako do knihkupectví OFR či malého designového obchodu The Broken Arm. Nejlepší výhled na Eiffelovu věž je z MUN Asian Restaurant či Girafe Restaurant. A pokud máte rádi klasické francouzské jídlo a ještě raději pozorujete lidi, zajděte si do Cafe de Flore nebo si udělejte piknik u Seiny.“

Mirjam Flatau vystudovala design médií a kromě něho ji živí i fotografie. Mezi její vášně patří akční sporty a stará auta. Rychlou jízdu v nich si ráda a ve velkém stylu užívá o víkendových roadtripech napříč Francií, kde momentálně žije. Na svém blogu mijaflatau.com píše o módě a životním stylu.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články