13.3 C
Brno
Čtvrtek, 30 března, 2023
DomůBydleníJak si za 290 000 Kč zrekonstruovali starý cihlový dům po babičce

Jak si za 290 000 Kč zrekonstruovali starý cihlový dům po babičce

Při návratu do rodinného domu po babičce se mohou vynořovat nejen krásné vzpomínky, ale také problémy související s moderním bydlením. Díky pečlivě promyšlené rekonstrukci a pomoci známých se však toto bydlení změnilo ze snu na krásnou realitu.

Začít znovu nebývá jednoduché. Když však máte po boku milující rodinu, jde to o něco snazší. A právě to byl i případ Ivany, která si prošla rozvodem a musela se vrátit do domu po babičce, kde bydlí i její rodiče. Část domu, ve které se Ivana zabydlela, však nebyla v ideálním stavu, proto se její rodina rozhodla zasáhnout – zavolali si na pomoc odborníky z programu Postav si sen, který vysílá televize Prima.

Designérka Zuzka Schubertová a stavební odborník Viktor Čikoš pro Ivanu navrhli přeměnu obývacího pokoje a kuchyně, které v té době nevyhovovaly po praktické stránce, o té estetické ani nemluvě. Plánovaná přeměna si vyžádala větší rekonstrukci a počítala s modernějším, svěžejším stylem interiéru. Jelikož šlo o starší dům z nepálených cihel, autoři tušili, že je může čekat nejedno nemilé „překvapení“, které by mohlo rekonstrukci zkomplikovat. Ale nepředbíhejme…

Původní stav interiéru starého domu

Základem návrhu bylo propojení obou místností, díky čemuž se nově vzniklý prostor obývacího pokoje a kuchyně pěkně prosvětlil a
dnes působí vzdušně a svěže. K tomu přispěla i volba zařízení a doplňků – designéři vycházeli z Ivanina oblíbeného provensalského stylu a bílé barvy, která k němu neodmyslitelně patří.

Původní stav interiéru starého domu
V původní kuchyni a ložnici bylo zařízení a spotřebiče po babičce. Kuchyně byla malá a nepraktická, vařit se zde dalo jen na vařiči. V ložnici netrávila Ivana moc času, protože v ní nefungovalo topení. Radikální přeměna tak byla opravdu potřebná. Zdroj: TV Prima

Aby se však Ivana cítila v novém od začátku jako doma, ponechali v interiéru i její staré poklady. Ivaniným přáním bylo například zachovat staré fotografie. Designéři však z vlastní iniciativy zrenovovali i některé kousky starého nábytku a natřeli je bíle. Aby bílá nepůsobila chladně a sterilně, zvolili do obývacího pokoje pohovku v jemném růžovém odstínu, dekorace z přírodních materiálů a rostliny, které celý prostor oživily. Ivana tak dostala nejen nové bydlení, ale také krásný a útulný domov.


Jak probíhala přeměna
Zadáním pro designéry nebylo jen zařízení interiéru v provensálském stylu, ale také vytvoření funkčního „bytu v domě“. Prvním úkolem bylo zbourání příčky mezi původní ložnicí a kuchyní. Při bourání však přišlo první nemilé překvapení – komínová vložka byla přehořelá, takže ji museli vyměnit.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články