10.1 C
Brno
Čtvrtek, 30 března, 2023
DomůInteriérVila s netradičním pojetím nabízí z obývacího pokoje úchvatný výhled na zámek

Vila s netradičním pojetím nabízí z obývacího pokoje úchvatný výhled na zámek

Mezi zástavbou rodinných domů nedaleko malebného jihočeského zámku Hluboká nad Vltavou vyrostla vila s netradičním půdorysem. Návrh vily pochází z pera architektonického ateliéru Uhlík architekti.

Naším zadáním bylo vhodně navázat a pomoci s dodávkou interiérů. Vila má úctyhodných 400 m2 podlahové plochy ve dvou patrech.
Každého návštěvníka při příchodu do obývacího pokoje jistě upoutá úchvatný panoramatický výhled na zámek. Hlavní pozornost v interiéru na sebe strhává strop z pohledového betonu s otisky bednících desek. Díky velkým prostorům a velkoformátovému zasklení poskytujícímu dostatek světla jsme mohli pracovat s tmavšími odstíny.

Interiér moderní vily se stropem z pohledového betonu
K surovému pohledovému betonovému stropu architekti zvolili mléčnou podlahu a dubové dřevo.

Materiálové řešení
K surovému pohledovému betonovému stropu jsme potřebovali zvolit materiál, který by interiér zútulnil. Volba padla na dřevo, a to v podobě podlahy ve světlém mléčném odstínu, aby nebyla příliš výrazná. Dalším materiálem byla dubová dýha v povrchové úpravě olejovosk a jako její protipól jsme zvolili drásané tmavě lakovanou dubovou dýhu s výraznou kresbou.

Interiér moderní vily se stropem z pohledového betonu s otisky
Dominantou obývacího pokoje je krásný výhled na zámek Hluboká nad Vltavou.

Všechno jsme doplnili matnými černými světly. V koupelnách, kde nebylo tolik přirozeného světla jako v obytných prostorách, jsme zvolili polyuretanovou stěrku ve světle šedém odstínu v kombinaci s velkoformátovým obkladem imitujícím kámen. Tyto materiály se objevují v prostorách domácího wellness, a to v kombinaci s tmavým keramickým obkladem.

Vybavení interiéru
Nábytek byl zastoupen jen menšinově, neboť většina interiéru je řešena truhlářský na míru. V koupelnách se objevují baterie v odstínu tmavě broušené oceli a kontrastují tak se světle šedým keramickým obkladem od italské keramikářky Marazzi. Světla jsme vybrali v jednoduchém a čistém stylu, aby na sebe zbytečně nestrhávali pozornost. Výjimkou je snad jen světlo nad jídelním stolem. Do chodeb jsme osadili reflektorová světla typu tracklight, která naopak industriální styl interiéru podtrhnou a zvýrazní.

Dominantou obývacího pokoje je kromě výhledu na zámek Hluboká nad Vltavou knihovna s integrovaným krbem, která se táhne po celé stěně. Je řešena jako zámečnický prvek s plechovými policemi v černé matné barvě. Kuchyňské části panuje ostierkovaný ostrůvek s barovým sezením. Vysoké skříně jsou v odstínu tmavě mořené dubové dýhy.
V ložnicích se nacházejí skříně ve stejném odstínu. Ve skříních je integrovaný televizor. V šatnách byly vyrobeny zámečnické konstrukce sloužící jako otevřené skříně.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články