13.3 C
Brno
Čtvrtek, 30 března, 2023
DomůZahradaJaké modré moštové odrůdy révy můžeme pěstovat v oblastech nad 500 m...

Jaké modré moštové odrůdy révy můžeme pěstovat v oblastech nad 500 m n. m.?

Rád bych pěstoval modré moštové odrůdy révy. Bydlíme v oblasti s nadmořskou výškou nad 500m. m. Existují vůbec odrůdy vhodné do takových podmínek?

Modrá moštová odrůda hroznů

Existuje několik nových interspecifických (PIWI) moštových odrůd vhodných i do vašich podmínek. Stanoviště, kde plánujete révu vysadit, zvolte dostatečně osvětlené a chráněné například zídkou či stěnou domu, s jižní, jihozápadní nebo jihovýchodní expozicí. Vhodné odrůdy jsou například:

Laurot – novinka od doc. Ing. Michlovského, CSc. Růst je střední, výhonky vzpřímené. Má kvalitní středně velké třásně, bobule menší, kulaté a černomodré. Víno má tmavě červenou barvu, je plné a vhodné i pro lahvování, podobá se vínům evropských odrůd.
Modravina – novošlechtenec od doc. Ing. Krause, CSc. Je to raná odrůda. Třásně jsou střední velikosti, bobule mají tenkou slupku. Vína jsou jemně kořeněná s podobnou chutí jako Merlot, který je jeden z rodičů.
Regent – novinka z Německa z Geilweilerhofu. Růst je slabší až střední, výhonky převislé, třásně středně velké. Bobule jsou černomodré. Víno je tmavě červené, lehčí a mírně kořeněné s velmi příjemnou chutí.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články