13.3 C
Brno
Čtvrtek, 30 března, 2023
DomůBydleníZdění s maltou HELUZ SIDI je rychlejší a úspornější

Zdění s maltou HELUZ SIDI je rychlejší a úspornější

K dosavadním klasickým metodám zdění (tenkovrstvé malty/lepidla, PUR pěna nebo cementové malty) přibyla speciální systémová malta pro tenkou spáru HELUZ SIDI, určená pro zdění vnitřních i vnějších nosných stěn z broušených cihel HELUZ. Malta HELUZ SIDI se nanáší rychle a úsporně pomocí válečku, jako při malování, na stavbě nepotřebujete vodu, elektřinu ani drahé pomůcky. Kromě času šetří malta HELUZ SIDI také náklady, protože při nákupu cihel HELUZ FAMILY a HELUZ FAMILY 2in1 ji zákazník dostává v ceně zdiva.

S maltou HELUZ SIDI se stavba zjednoduší a urychlí, zdivo však samozřejmě vykazuje obdobné vlastnosti (mechanické, tepelně technické, akustické, statické) jako při použití cementové tenkovrstvé malty. Malta HELUZ SIDI je vhodná pro výstavbu pasivních a nízkoenergetických domů z cihel HELUZ FAMILY.

„HELUZ SIDI je předem připravená silikátově disperzní malta na tenkovrstvé zdění. Můžeme si ji představit jako hustší barvu k malování. Je to z výroby namíchaná směs, nic se do ní již na stavbě nepřidává, takže odpadá riziko jejího znehodnocení neodbornou úpravou, jako je přidání nesprávného množství vody do sypké cementové malty. Stačí otevřít kbelík s maltou HELUZ SIDI, ponořit do ní systémový váleček a můžu nanášet maltu na cihly a zdít. Jedná se o novou technologii zdění, která zajistí deklarované technické parametry výsledné konstrukce běžně dosažitelným úsilím na stavbě,“ popisuje jednoduchost zdění s novinkou HELUZ SIDI Ing. Pavel Heinrich, produktový manažer společnosti HELUZ. „Je to ekonomicky dostupná technologie, díky rychlosti výstavby a vyšší produktivitě práce a menšímu přesunu hmot i finančně úspornější varianta pro stavební firmu a v konečném důsledku i pro investora.“

Oproti tenkovrstvým maltám, které je třeba dovézt na stavbu půl palety, bude stačit na stavbě pár kbelíků malty HELUZ SIDI, kterou navíc bez problémů uskladníte, jelikož její zmoknutí překážet nebude, protože je v plastovém kbelíku. Stejně snadno ji i po otevření převezete na jinou stavbu a použijete třeba za týden, aniž by hrozilo zatvrdnutí, jako například u pěn. I odpadové hospodářství je jednodušší. Vědra lze využít k dalším činnostem na stavbě a nepřekážejí jako rozházené pytle od standardních maltových směsí.

Postup zdění s maltou HELUZ SIDI
PŘÍPRAVA PODKLADU. Nejprve je nutno zhotovit zakládací maltu, která se dokonale znivelizuje – podrobnosti v příručce k provedení.
Postup zdění s maltou HELUZ SIDI

Založí se první řada zdiva z broušených cihel obvykle do jednoho dne zralé zakládací maltě – podrobnosti v příručce k provedení.
Postup zdění s maltou HELUZ SIDI
Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Před aplikací není třeba žádné rozmíchávání s vodou a starání se o nanášecí válec jako u cementových tenkovrstvých malt, stačí maltu lehce promíchat. dřevěnou laťkou.
Postup zdění s maltou HELUZ SIDI

Oproti nanášecímu válci, který stojí pět tisíc eur, nyní stačí systémový váleček za pár eur. Společnost HELUZ jej dodává přímo s maltou a v případě nutnosti jej není problém koupit ve stavebninách.

Očistí se ložná plocha cihel (cihly není třeba vlhčit).

ZPŮSOB NANÁŠENÍ. Malta se nanáší strukturovaným systémovým válečkem rovnoměrně do kříže, aby pokryla všechna vnitřní i obvodová žebra ložné plochy cihel a přitom nestékala do otvorů a po jejich obvodu. Maltu HELUZ SIDI lze použít při teplotách od 1 °C. Povrch čerstvě nanesené malty nesmí být vystaven účinkům deště, stejně jako u klasických malt.
Postup zdění s maltou HELUZ SIDI
Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Množství nanášené malty lze regulovat otřením válečku o plastovou mřížku.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články